Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma… Banyo veya mutfak lavabosu tıkanıklıklarını yaşamayanımız yoktur herhalde. Bu tıkanıklıkların sebeplerini incelediğimizde, özellikle mutfak lavabosu gideri tıkanıklığında en çok karşılaşılan sebebin yağ atıklarının lavabodan tahliye edilmesi işlemidir. Ayrıca, yemek yaparken veya bulaşık yıkarken ya da temizlik yaparken ortaya çıkan yabancı maddelerin su yardımıyla mutfak lavabosundan gönderilmeye çalışılmasıdır.

Lavabo giderinde zamanla biriken katılaşmış yağ atıkları ilerleyen zamanda gider hattında tıkanıklığa sebep olacaktır. Bu tür tıkanıklıklar ulaşılabilecek yerlerde ise bi şekilde alet hırdavat yardımıyla açılabilmektedir. Ancak ulaşılması zor bir yerde ise profesyonel destek almak gerekmektedir.

Banyo lavabosu giderinin tıkanıklığında ise özellikle uzun saçların lavabodan tahliye edilmeye çalışılmasıdır. Bu saçlar gider borularında zamanla yumak oluşturarak tıkanıklığa sebep vermektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma İşlemi ve Tıkanıklık Sebepleri

Gider hattında biriken katılaşmış yağ dışında bulaşık artıklarının çöpe dökülmesi yerine, giderden gönderilmeye çalışılmasının pek çok kez tıkanıklığa sebep olduğu gözlemlenmiştir.

Benzer bir sorun ise, – durumumuzla pek alakasız olsa da – bulaşık makinelerinin gider borularında görülmektedir. Tam temizlenmeyen bulaşıkların makineye koyulması boruların zamanla tıkanmasına neden olmaktadır. Ancak buna daha detaylı olarak “Bulaşık Makinesi Gideri Tıkanıklığı Açma” başlıklığı yazımızda değineceğiz.


Su Kaçağı Tamircisi
0546 581 18 71